Випуск 07.06.2024 р.          Архів випусків

Наші контакти:
+38 (066) 352-19-73
admin@dopomoha.kiev.ua
www.dopomoha.kiev.ua

-- Новини стоматології --

    

  

  

Представляємо лідерів рейтингу "Стоматологія у Києві"
----------------------------------------------------------


 Сучасна стоматологія "Люмі-Дент"

Професійні київські стоматологічні клініки «Люмі-Дент» розташовані на масивах Оболонь, Позняки, Солом'янка. Мережа клінік в Києві «Люмі-Дент» є найбільшою на Правому та Лівому берегах і входить в трійку найкрупніших стоматологічних приватних установ – має в складі 23 лікарських кабінета, включаючи 6 хірургічних відділень.

Позняки Осокорки, вул. Анни Ахматової 14-А          
Оболонь, проспект Героїв Сталінграда 24-А         тел. 0 800 752288 (дзвінки безкоштовні)     
Солом'янка, вул. Левка Мацієвича 2/4                   

  

Нехірургічна пародонтологія: можливості та обмеження

----------------------------------------------------------

12 червня 2024 року. Шановні друзі, колеги та підписники! Ми запрошуємо вас на онлайн-захід: "Нехірургічна пародонтологія: можливості та обмеження". Відбудеться онлайн на платформі Youtube. Без реклами. Доступ до запису вебінару – 60 днів. Cертифікація: 10 балів БПР згідно з наказом МОЗ України. Ментор – Юлія Конько. Лікар-стоматолог Юлія Конько надасть інформацію: Що таке консервативне лікування та коли воно потрібне? Фази нехірургічного лікування: якої послідовності дотримуватись? Принципи SRP (scaling and root planing). Особливості вибору ручних інструментів та методика роботи. Етап підтримуючої терапії як завершальна фаза лікування. Медикаментозний супровід. Колеги, ми чекаємо на вас! Ваша Стоматологічна платформа. Детальніше...

  

Рейтинг клінік "Стоматологія у Києві"
?  Если Ви шукаєте стоматолога: ---  Представляємо лідерів рейтингу стоматологічних клінік Києва  ---
  Рейтинг стоматологических клиник - dopomoha.kiev.ua/stomat.htm  

тел. +38 (066) 352-19-73

   

Запалення ясен: причини, симптоми, лікування

 

Запалення ясен - здавалося б, нічого страшного. Ну, припухли ясна, кровоточать іноді. От хіба що неприємний запах з рота ускладнює життя ... На жаль, так думають багато хто. А зіткнувшись з незворотними наслідками – втратою зубів – дивуються: невже початком почав було запалення ясен, що здавалося таким невинним?! Щоб не було болісно - і в прямому, і в переносному значенні - запалення ясен потрібно лікувати з появою перших симптомів. О том, как распознать заболевание и успешно избавиться от него.

Ступені запалення ясен.
Стоматологи розрізняють такі ступені запалення ясен: гінгівіт (катаральний, гіпертрофічний, виразково-некротичний), пародонтит, пародонтоз. Якщо ви помітили кров на зубній щітці – це початкова стадія запалення ясен – гінгівіт, коли цілісність зубодесневого з'єднання не порушена, тобто зуби ще не хитаються. При пародонтиті запалюються навколишні зуб тканини, а при пародонтозі - останній стадії захворювання ясен - ці тканини вже уражені і не в змозі більше утримувати зубний ряд.

Причини та симптоми запалення ясен.
Основні причини появи запалення ясен: недостатня або неналежна гігієна ротової порожнини, через що на зубах виникає мікробний наліт і тверді зубні відкладення. Находящиеся в них патогенные микроорганизмы выделяют токсины, вызывающие воспаление  ясен; слабке навантаження на жувальний апарат (мимоволі згадаєш мамині науки в дитинстві: «Гризи побільше моркви!»); ослаблена імунна система, авітаміноз, хронічні внутрішні захворювання (цукровий діабет, порушення ендокринних функцій, лейкемія); спадковий фактор; прийом деяких лікарських засобів (антидепресантів, протизаплідних, засобів для зниження кров'яного тиску, судинозвужувальних, антигістамінних, деяких серцево-судинних препаратів). До групи ризику потрапляють також курці, вагітні жінки (медики це називають гінгівітом вагітних), а також пацієнти ортодонтів та недобросовісних стоматологів – неправильне лікування, неякісно поставлена ​​(наприклад, що нависає над слизовою та травмує її) пломба або коронка плюс погана догляд за ротовою порожниною можуть стати причиною інтенсивного розвитку патогенних мікроорганізмів.

Як розпізнати запалення ясен на самому початку?
Крім згадуваних вже кровоточивості, припухлості ясен і поганого запаху з рота, при гінгівіті вас повинні насторожити наступні симптоми: почервоніння або синюшність, набряк і іноді свербіж ясен. При пародонтиті до вже перерахованих симптомів додається виражене запалення ясен (іноді з гнійними виділеннями), хворобливі відчуття, рухливість зубів, а стоматолог може виявити зубоясенні кишені – порожнину між зубом і тканинами, що його оточують. Залишки їжі, що потрапляють туди під час їжі (при недостатній гігієні порожнини рота) розкладаються, внаслідок чого ясна опухає, свербить і болить. Якщо ваші зуби реагують на холодне/гаряче, їх шийки, а часом і коріння оголені, є значні відкладення зубного каменю, слизові при цьому світлі (без властивого двом попереднім стадіям почервоніння), то це вже симптоми пародонтозу.

Лікування запалення ясен.
При будь-яких стадіях запалення ясен важливий повноцінний, регулярний і правильний догляд за ротовою порожниною за допомогою м'якої зубної щітки (маркування Soft), зубної нитки (флосса) та спеціальних зубних паст, що мають у складі рослинні екстракти, лактат алюмінію, хлоргексидин. . Эти вещества способствуют уменьшению кровоточивости десен.

Лікування при гінгівіті. Оскільки при початковому ступені запалення страждає лише крайова частина ясен, можна обмежитися домашнім лікуванням, якщо це катаральний гінгівіт. Але перед цим важливо зняти зубний камінь у стоматолога. Віддати перевагу краще ультразвуковій чистці, після якої лікар відполірує поверхню зубів спеціальною щіткою та пастою, а запалені ділянки обробить гелем. Домашня терапія включає: полоскання ротової порожнини з використанням антисептичних засобів; застосування лікувальних гелів; чищення зубів спеціальними зубними пастами. На лікування катарального гінгівіту в домашніх умовах потрібно 10 днів. Ротова порожнина обробляється вранці та ввечері перед сном. После чистки зубов прополощите рот в течение 1 минуты антисептиком (например, раствором 0,05%  Хлоргексидина), потім промакніть ясна шматочком бинта і нанесіть на них із зовнішньої та внутрішньої сторін гель. Після цієї процедури утримайтеся 30 хв. від пиття та 2-3 години від їжі. З народних засобів як додаткову протизапальну терапію можна використовувати для полоскання рота відвари квіток ромашки, звіробою, евкаліпту, кори дуба. Гіпертрофічний та виразково-некротичний гінгівіти лікуються тільки у стоматолога. Разом із зубним каменем лікар видаляє некротичний наліт, призначає антибіотики, а також антисептичні полоскання та аплікації.

Лікування при пародонтиті. Тут без фахівця не обійтися ніяк, оскільки, крім усього, що використовується при лікуванні гінгівіту, можуть знадобитися більш дієві методи. Это промывание пародонтальных карманов, физиолечение  (наприклад, лазером, електрофорезом), антибіотична терапія (таблетки або внутрішньом'язові ін'єкції – останнє краще), шинування рухомих зубів і навіть хірургічне втручання – все залежить від того, наскільки постраждала кісткова тканина навколо зуба. Хірургічне лікування пародонтиту полягає у видаленні запальної грануляційної тканини (вона утворюється на місці кістки, що розсмокталася) і введенні синтетичної кісткової тканини.

Лікування при пародонтозі. Насамперед, це неодмінне за будь-якого виду запалення ясен видалення зубного каменю і глибоке чищення пародонтальних кишень, наприклад, з допомогою кюрета. Обов'язкова складова лікування - закладання в пародонтальні кишені лікувальних мазей та введення кістковоутворювальних матеріалів з метою запобігання подальшому руйнуванню кісткової тканини. Також лікар може призначити фізіотерапію (вакуумний, гідромасаж ясен, ультразвуковий скалер). Паралельно проводиться терапія щодо зміцнення імунітету та лікування внутрішніх захворювань. Окремо варто сказати про ті випадки, коли запалення ясен виникло через неякісно виконане пломбування або протезування. В даному випадку вихід один: якщо не виходить, наприклад, підпиляти край, що нависає і травмує, слизову край пломби, то необхідно перелікувати зуб, поставити пломбу або коронку за всіма правилами.

Профілактика запалення ясен.
Оскільки хворобу завжди легше попередити, ніж вилікувати, важливо пам'ятати про профілактику запалення ясен. Методи профілактики банальні, але винятково дієві: Відоме нам з дитинства «чистити зуби не рідше за два рази на день» - не порожній звук. Придерживаться этого правила нужно строго. Причем важно чистить зубы правильно: для нижней челюсти «выгребающими» движениями снизу вверх, для верхней  – зверху донизу, а також круговими рухами. Звичні нам рухи вправо-вліво допустимі на горизонтальних поверхнях зубів. За рекомендацією стоматолога можна скористатися електричними або ультразвуковими зубними щітками. Но помните: не реже одного раза в 3 месяца нужно менять зубную щетку. 
    
Візьміть за правило використовувати зубну нитку та щіточки (йоршики) для чищення просторів між зубами. Єршики бувають різних розмірів, тому підбирайте їх відповідно до розмірів просторів. Завжди після їжі ретельно полощіть рот та горло чистою водою. Регулярне (раз на півроку) профілактичне відвідування стоматолога, а також професійне чищення зубного нальоту та зубного каменю. І тоді ви зможете похвалитися свіжим диханням та білозубою посмішкою

 
 Каталог стоматологических клиник Киева
 

All rights reserved. © SHVIDKA DOPOMOGA  2024