ЯКЩО ТУРБУЄ ПIДШЛУНКОВА ЗАЛОЗА

Наталя ЗЕМНА (Зубицька) >>>  

Досить часто буває, хворий, який прийшов на прийом, сам собi вже поставив дiагноз i заявляє: у мене хвора печiнка. На запитання, звiдки такий висновок -- вiдповiдає: гiрко у ротi, або сушить, або турбує бiль, як кажуть, пiд ложечкою. Iнколи додає i результати УЗД: дискiнезiя жовчних шляхiв.
     Оглянувши такого хворого, бачиш печiнка у нормi, а ось пiдшлункова залоза збiльшена. Це i є причиною дискiнезiї жовчних шляхiв. Розпитавши хворого докладнiше, виявляєш, що гiркота у ротi виникає пiсля того, як людина випє свiжого молока, у iншого це може викликати свiжа капуста чи яблука. Загальний стан: часто турбує головний бiль, слабне зiр, випадає волосся, порушена нервова система, Ывiтрил у животi, бурчання, закрiпи змiнюються проносами, якщо понервує болить живiт (бiль вiдчувається на два пальцi вище пупа). .

 Всi цi ознаки є потвердженням захворювання пiдшлункової залози, яку в народi називають золотником. 

 Пiдшлункова залоза розташована позаду шлунка на заднiй черевнiй стiнцi, на два пальцi вище пупа. Вона має головку, тiло i хвiст. Довжина залози 12--15 сантиметрiв, товщина три‑чотири.   
      У життєдiяльностi людини ця залоза виконує надзвичайно важливi функцiї в процесi травлення, а також обмiну речовин. Тобто, пiдшлункова залоза видiляє панкреатичний сiк, необхiдний для травлення. Це зовнiшньосекреторна функцiя. Окрiм того, ця залоза виробляє життєвонеобхiднi гормони iнсулiн та глюгогон. Це її внутрiшньосекреторна функцiя.  
       Порушення функцiї пiдшлункової залози є причиною багатьох захворювань. Окрiм панкреатиту, цукрового дiабету, ще понад сто захворювань. Лiкуючи певну хворобу, нiколи не можна її, сказати б, виокремлювати, необхiдно лiкувати людину загалом. Адже не доцiльно лiкувати власне цукровий дiабет, не лiкуючи причину виникнення його  порушення функцiї пiдшлункової залози. Або таке тяжке захворювання як вiтiлiго -- причина також в пiдшлунковiй залозi. Псорiаз знову ж таки не вилiкуєш без приведення до норми пiдшлункової. Адже якщо на прийом прийшла людина, у якої псорiазом враженi голова i кистi рук, то передовсiм треба лiкувати пiдшлункову залозу. Однак, якщо у хворого водночас ще й гiперацидний гастрит, то обовязково слiд нормалiзувати кислотнiсть шлунка, бо iнакше вилiкувати псорiаз теж неможливо. Тобто, лiкування призначається iндивiдуально, лiкується весь органiзм, а не окремий орган.    
       Наведу ще один приклад. Пiдшлункова залоза в комплексi з печiнкою є дренажною системою, яка перемiщує рiдину з верхньої частини органiзму людини в нижню. У разi захворювання золотника (пiдшлункової залози) виникає бронхiт -- це накопичення рiдини в легенях. Лiкуємо пiдшлункову залозу  минають бронхiти.
  Аптека ЫЗелена планетал має арсенал лiкiв iз рослин для лiкування пiдшлункової залози i хвороб, що викликанi порушенням її функцiй.
У домашнiх умовах лiкувати пiдшлункову залозу можна, примiром, усiм вiдомим кропом (росiйська назва -- укроп) або його насiнням. Лiки робити просто. 
Одну чайну ложку подрiбненої сировини (кропу чи його насiння) залити склянкою окропу (рос. -- кипяток), настояти годину, процiдити. Випити за чотири прийоми.    
      Якщо людину турбують проноси, слiд пошукати траву сухоребрик лiкарський (росiйською -- гулявник лекарственный). Лiки готувати так, як i з кропу (чайна ложка на склянку окропу), випити за чотири прийоми. Якщо турбує сильний бiль -- порушення функцiй пiдшлункової залози характеризується приступоподiбним болем, то лiки iз сухоребрика пють по ковтку через кожну годину. Зазначу, що сухоребрик вважають рослиною спiвакiв -- ним лiкують горло, запальнi процеси верхнiх дихальних шляхiв. Однак нашi предки визначили i його здатнiсть ефективно лiкувати пiдшлункову залозу. Використовували його для профiлактики захворювання золотника. З молодого листя сухоребрика робили салати, клали його до борщiв, супiв. 
        Водночас допомагатимуть корiнцi оману високого (дивосил, росiйська назва девясил высокий), якi стимулюватимуть утворення жовчi, полiпшать апетит i травлення. Якщо визначено у людини i запалення жовчного мiхура, то для лiкування народна медицина використовувала золотаву квiтку безсмертника. 

      Чайну ложку подрiбнених квiтiв залити склянкою окропу, настояти 40-50 хвилин. Процiдити. Пити по чвертi склянки за 20-30 хвилин до їжi. Курс лiкування два-три тижнi. Якщо холецистит хронiчний, пiсля тижня перерви курс повторити. 
     Хворим на панкреатит рекомендують чай iз цикорiю (росiйська назва -- цикорий обыкновенний). Для приготування лiкiв беруть усю рослину: корiнь i листя зi стеблами. Чайну ложку подрiбненої сировини залити склянкою окропу, прокипятити сiм-десять хвилин на маленькому вогнi. Роздiлити на три-чотири порцiї. Пити до їжi (денна норма). Зазначу, що такi лiки допоможуть i за наявностi хронiчних захворювань печiнки, а також у разi холециститу, жовтяницi, навiть цирозiв печiнки. 
    До того ж заспокоять нервову систему. У випадках, коли хворi i пiдшлункова залоза, i печiнка, i шлунок, спочатку лiкують шлунок i печiнку, а потiм пiдшлункову залозу.
Однак, у разi приступоподiбного болю, передовсiм зцiлюють пiдшлункову залозу. 
    В Українi є чимало iнших лiкарських рослин, якi лiкують пiдшлункову залозу. Про них ми розповiдатимемо i надалi.

Наталя ЗЕМНА (Зубицька) >>>