Остеохондроз, інші захворювання хребта вважаються розплатою за прямоходіння. І навіть більше — будь-який біль у різних відділах спини прийнято на нього списувати. Така невизначеність і необізнаність призвели до того, що патологію вважають чимось несерйозним, що не потребує лікування. Це хибна і небезпечна позиція, оскільки пацієнт не звертається до лікаря, займається самолікуванням. Фахівці "Осанклінік" постараються розвіяти популярні міфи про остеохондроз.
Серед українців ід терміном остеохондроз заведено розуміти дегенеративні процеси, що відбуваються в хрящовій тканині хребта, фасеточних суглобах. Але в США і Європі такий діагноз відсутній. Під "остеохондрозом" у розвинених країнах мають на увазі дегенеративні наслідки грубого порушення мікроциркуляції в кістковій тканині, які супроводжуються її некрозом.
Через застарілий світогляд у пострадянських країнах - будь-який біль у спині практично автоматично закінчується діагнозом "остеохондроз". Як правило, його підтверджують рентгенівські знімки. Але до 30 років у кожного пацієнта вже присутні дегенеративні зміни в хрящовій і кістковій тканинах. Тому правильна постановка діагнозу затягується, прогнози пацієнта погіршуються.
Будь-який біль у спині - небезпечний стан, тому що він не є характерним симптомом і виникає за різних патологій хребта, нирок, кишківника та репродуктивної системи у пацієнтів обох статей. Тому за появи неприємної симптоматики потрібно пройти комплексне обстеження.
Насамперед виключають соматичні захворювання, далі неврологічні. Крім рентгенівських знімків, рекомендується зробити КТ і МРТ ураженої ділянки хребта. Навіть незначні та безболісні зміни в тканинах, погіршують їхню трофіку, підвищуючи ймовірність розвитку запального процесу. Останні сприяють дегенерації міжхребцевих дисків, фасеточних суглобів.
Дегенеративні захворювання хребта (інших великих суглобів) тривалий час протікають безсимптомно. Зміни виявляються тільки на рентгенограмі або томографії. Біль виникає на пізніх стадіях, він супроводжується порушенням рухових функцій, головними болями, запамороченнями.
Головний і спинний мозок пов'язаний з усіма органами і системами організму. Тому якщо запалився невеликий фасеточний суглоб у хребці, то виник набряк, здавлюються нервові закінчення. Пацієнт відчуває біль у нижній частині живота. Жінки безуспішно лікують гінекологію, пацієнти обох статей - кишківник або нирки, плутають болі в серці з корінцевим синдромом.
Якщо присутній дискомфорт у будь-якій частині тіла, то насамперед виключіть інші захворювання. А потім зверніться до невролога для оцінки стану хребта. Можливо, він причина болю, іншої неприємної симптоматики.
Дегенерація тканин у хребті може початися в будь-якому віці. Провокуючими факторами є:
Звертаємо увагу! Будь-який орган має свій запас міцності, ресурс. З віком швидкість його зношування збільшується. Помірні заняття спортом, фізична активність сприяє нормальній трофіці хребта, суглобів. Тому заняття спортом потрібні і вітаються, але це не означає, що в спортзалі потрібно днювати і ночувати.
Анестетики, новокаїнові блокади - хороші й показані за гострого больового синдрому. Після купірування такого періоду використовувати радикальні методи небажано.
Із симптомами остеохондрозу, так чи інакше, зіткнеться кожна людина. Важливо не вважати його нешкідливою проблемою, а пройти якісну діагностику та лікування. А далі займатися профілактикою загострень протягом життя.
Якщо у вас виникли болі в спині, то звернися в медичний центр "Осанклінік" у Києві. Ми розташовані в Солом'янському районі, орієнтир - Севастопольська площа. Запис на прийом проводиться за телефонами, вказаними на нашому сайті.