МАСТОПАТIЯ I НАРОДНI МЕТОДИ ЇЇ ЛIКУВАННЯ

Наталя ЗЕМНА >>>

 

Якщо поставлено дiагноз мастопатiя, щонайперше необхiдно звернутися до лiкаря, аби визначити причину виникнення мастопатiї. Адже причин може бути багато. Це i переохолодження, i удари або жiнка тривалий час носила тiсний одяг. Навiть постiйне користування синтетичним бюстгальтером, через який дуже погано надходило повiтря до молочної залози, шкiра не дихала, теж могло бути причиною мастопатiї. Тобто, причин захворювання чимало, видiв мастопатiї теж багато. Буває мастопатiя дифузна, залозисто‑кiстозна, кiстозна, кiстозно-фiброзна, вузлова, фiброзна тощо. Лiкар призначить мамографiю, якщо потрiбно аналiзи, у разi потреби навiть пункцiю. Вiзит до лiкаря також заспокоїть людину: немає потреби хвилюватися (у iнших випадках дозволить вчасно виявити злоякiсну пухлину, а отже, вчасно вилiкувати хворобу).

Народна медицина для лiкування мастопатiї користувалася природними лiками. В домашнiх умовах найчастiше зверталися до лiкiв, якi, сказати б, завжди пiд рукою.

Примiром, до всiм вiдомої моркви. Терли моркву на терку, витискали сiк. I саме з соку робили примочки на хвору залозу.

Найчастiше для примочок, компресiв користувалися червоним буряком.

Сiк червоного буряка (або тертий буряк) прикладали до молочної залози як примочки чи компреси.

Нагадаю, що таким самим чином в народi лiкували i щитовидну залозу, тобто, прикладали примочки чи компреси iз соку (або тертого червоного буряка) до щитовидної залози.

Ефективними в лiкуваннi мастопатiї були компреси iз листя верби. Зверталися i до листя подорожника. Досить часто подолати хворобу допомагало листя капусти.

Але капуста була ефективною лише в тих випадках, коли компрес робили, дотримуючися необхiдних правил, коли листок капусти правильно пiдготували для компресу. На жаль, нинi мало яка господиня знає, як правильно покласти компрес iз капусти. Це ранiше, нашi предки знали: якщо заболить голова допоможе листок капусти; заболить колiно клали листок капусти; заболить молочна залоза знову ж таки порятує листок капусти. Капуста була одними з найнадiйнiших нешкiдливих лiкiв.

Отже, пiдготуємо листок капусти для компресу.

Для цього вибираємо листок, вирiзаємо товстi прожилки, кладемо його на стiл i качалкою розкатуємо, доки капуста пустить сiк, листок стане мяким (iнодi його ще опускали на пiвхвилини в окрiп). Мякий листочок змащуємо медом чи олiєю (найчастiше змазували медом, бо це цiлющий i розсмоктувальний засiб) i прикладаємо до хворого мiсця. У нашому випадку до молочної залози. За ущiльнення тканин молочної залози капуста з медом дiє також розсмоктуюче.

У разi мастопатiї деякi цiлителi радять класти на молочну залозу компреси iз сечi. Я категорично проти цього. В першi днi й справдi нiбито стає краще, але потiм од таких компресiв запалення загострюється, ускладнюється. Молочна залоза червонiє, стає гарячою, дуже болить. Лiкувати людину пiсля таких компресiв складно.

Наталя ЗЕМНА >>>